سوالات متداول

سؤالات متداول

آیا سوالی دارید ؟ سوال خود را اینجا بیابید یا از ما بپرسید

تبلیغات همسان چیست ؟

تبلیغات همسان نوعی از تبلیغات آنلاین است که با همانند سازی ظاهر تبلیغ با رابط کاربری و نمایش در مرتبط ترین رسانه ها ، اثر بخشی بیشتری را در دنیای تبلیغات دیجیتال برای شما به همراه دارد .

انواع تبلیغات همسان چیست ؟

تبلیغات همسان به دو نوع عادی و ریتارگتینگ تقسیم می‌شود. در همسان عادی بدون محدودیت خاصی بسته به صف نمایش تبلیغ‌کنندگان، تبلیغ شما در جایگاه‌های همسان نشان داده می‌شود. در همسان ریتارگتینگ، تبلیغ شما به کاربرانی که حداقل یک بار از وب‌سایت شما دیدن کرده‌اند، نمایش داده می‌شود.

چرا تبلیغات همسان ؟

تبلیغات همسان هیچ مزاحمتی برای کاربران ایجاد نمی‌کنند و هر تبلیغ در سایت های مرتبط با خود نمایش داده میشود که معمولا در قالب یک عکس و تیتر جذاب به کاربران پیشنهاد می‌شوند . نحوهٔ پرداخت در این نوع تبلیغات به صورت پرداخت به‌ازای کلیک (PPC) است و شما به‌ازای نمایش، هیچ هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد .

مزیت تبلیغات همسان نسبت به سایر روش ها چیست ؟

۱. جلب توجه بیشتر
اگر قصد فروش محصول یا خدمتی را دارید، مسلما معیارهای عملکرد تبلیغات برایتان مهم است. تبلیغات همسان به دلیل قرار گیری در سایت های مرتبط نسبت به تبلیغات بنری، بسیار بیشتر دیده می‌شوند.

 

۲. جذابیت بیشتر
تبلیغات همسان جلوی بی‌حوصلگی و کسل شدن بازدیدکننده‌ها را می‌گیرد. مخاطبان وبسایت‌ها همیشه از دیدن تبلیغات، کلافه و بی‌حوصله می‌شوند. تا زمانی که محتوای ارائه شده مربوط به موضوعات سایت‌های تبلیغ‌دهنده و همچنین جذاب باشد، می‌تواند مخاطب را با خود همراه کند و در نتیجه محصول شما به خوبی دیده و معرفی شود.

 

۳. مستتر بودن تبلیغ
بررسی‌ها نشان داده است که بیشتر مخاطبان، تبلیغات همسان را مقاله می‌دانند. در واقع بیشتر آنها نمی‌توانند به راحتی تشخیص دهند که کدام مطلب مقاله و کدام یک تبلیغ است. در ضمن مخاطبان، به محصولات یا خدماتی که به‌وسیلهٔ تبلیغات همسان معرفی شده‌اند، بیشتر می‌توانند اعتماد کنند و حتی اگر متوجه شوند با نوعی تبلیغ سروکار دارند، کمتر از کنار آن تبلیغ، بی‌توجه رد می‌شوند.

 

۴. تعامل بیشتر با مشتریان
تعامل بالا و به اشتراک گذاشتن اطلاعات سودمند، باعث می‌شود که شما به‌عنوان تبلیغ‌دهنده، فرصت مناسبی پیدا کنید تا با مشتریان‌تان دائما در ارتباط باشید. این ارتباط باعث می‌شود که به راحتی محصولات خود را به مخاطبان‌تان معرفی کنید و ارائه دهید. تعامل با مشتریان به شما کمک می‌کند با ذائقه و سلایق آنها آشنا شوید و افرادی را که نسبت به محصولات شما توجه نشان می‌دهند، شناسایی کنید. تعامل داشتن با مشتریان خاص خود، به شما کمک می‌کند که محصول خود را بهتر به دیگران معرفی کنید.

 

۵. به اشتراک گذاری بیشتر
بنابر بررسی محققان آزمایشگاه‌های پرلیکا ۳۲ درصد احتمال دارد که مشتری‌ها، اطلاعات محصولی را که از طریق تبلیغات همسان، معرفی شده‌اند با دیگران به اشتراک بگذارند. در حالی‌که این امکان در تبلیغات بنری، فقط ۱۹ درصد است. بنابراین احتمال به اشتراک‌گذاری تبلیغات همسان، امتیازی عالی برای دیده شدن محتوای مربوط به محصول و پیشنهادهای ویژه‌ای است که در مورد آن می‌شود. تبلیغات همسان را به‌راحتی می‌توان در شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک گذاشت. این شبکه‌ها، مکانی هستند که نسل دیجیتالی مدام در آن حضور دارد و می‌تواند محتواهای ارائه شده را با دیگران هم به اشتراک بگذارد.

 

۶. حفظ بیشتر مشتری بالقوه
تبلیغات همسان می‌تواند گزینه‌های مشتری‌پسند بیشتری فراهم کند. در واقع این تبلیغات با اطلاعات آموزنده‌ای که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد، می‌تواند آنها را مدت زمان بیشتری در کنار خود نگه دارد. همین موضوع باعث می‌شود، مشتری به پیشنهادهای بیشتری که به وسیله تبلیغ‌دهنده ارائه می‌شود، توجه کند. از طرفی تبلیغات همسان مانند تبلیغات دیگر آزاردهنده نیست. تبلیغات مزاحم معمولا باعث دردسر کاربران می‌شوند و کسی تمایلی به دیدن آنها ندارد و هنگام مواجه شدن با این نوع تبلیغ،‌ به سرعت آن را می‌بندند.

تعرفه تبلیغات همسان چقدر است ؟

قیمت کلیک متغیر است. با توجه به قیمت کلیک و نرخ کلیک به نمایش موثر آیتم تبلیغاتی، شانس نمایش تبلیغ موردنظر در وب‌سایت‌های مختلف تغییر می‌کند.

محتوای تبلیغات همسان به چه شکلی باید باشد ؟
محتوای همسان شامل عنوان و عکسی جذاب است که محصول یا خدمت شما را توصیف کند. حداکثر تعداد کاراکتر مجاز برای عنوان، ۶۶ و حداکثر حجم مجاز برای عکس یک مگا بایت است. برای جذابیت بیشتر عکس، بهتر است از نوشته داخل عکس استفاده نشود.
جایگاه نمایش تبلیغات همسان کجاست ؟

بعد از اتمام مطلب یا کناره‌ها در صفحه‌ی اصلی یا صفحات داخلی وب‌سایت‌های گوناگون بسته به طراحی و ساختار وب‌سایت نمایش‌دهنده نمایش داده می‌شود. اغلب اوقات با عناوینی همچون پیشنهادهای روز یا از سراسر وب از سایر مطالب وب‌سایت متمایز می‌شود.

از ما بپرسید

اگر جواب سوال شما در این صفحه نبود ، می توانید از ما بپرسید ، لطفا سؤال خود را ارسال کنید ، ما در کمتر از ۲۴ ساعت به شما پاسخ خواهیم داد.